Czy można szybko nauczyć się pływać?

Pływanie jest dobrym sposobem na zahartowanie ciała. Aktywność fizyczna w wodzie niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych. Pływanie pobudza pracę serca, całego układu krążenia, dzięki czemu wydłuża nasze życie. Poza tym wpływa pozytywnie na nastrój. W wodzie czujemy się lekko, spokojnie, szczególnie jeśli potrafimy pływać. Niestety ja nie potrafię ale bardzo tego pragnę.

Przełamanie lęku i moja nauka pływania

szybka nauka pływania katowiceOd dzieciństwa bardzo boję się wody, przebywania w niej itp. Nie umiem tez pływać a bardzo chciałabym się nauczyć bo ruch w wodzie ma sporo istotnych zalet. Moi przyjaciele ze studiów chodzą regularnie na basen, ja im tylko kibicuję. Mój najlepszy przyjaciel Tomek zrobił mi niesamowitą niespodziankę była nią szybka nauka pływania katowice to miasto gdzie wykupił mi karnet na zajęcia na sportowym basenie. Mieszkam niedaleko Katowic gdzie studiuję.Była to dla mnie naprawdę wielka niespodzianka. Nie ukrywa, że gdy dostałam karnet na lekcje pływania bardzo się przestraszyłam czy dam radę i pokonam swoje lęki. Moi przyjaciele bardzo chcieli żebym chodziła z nimi na basen i bawiła się z nimi, spędzała wspólnie czas. Na pierwsze. żeby dodać mi otuchy i odwagi, poszli ze mną przyjaciele. Strach ma wielkie oczy bo pierwszy kontakt z wodą okazała się bardzo przyjemny. Trener pokazał mi w jaki sposób oddychać i koordynować ruchy kończyn. Nauka pływania wymaga systematyczności, minimum to podobno jedna lekcja w tygodniu. Miałam wykupione zajęcia cztery dni w tygodniu. Instruktor powiedział mi, że najważniejsza rzecz to: na pływanie nigdy nie jest za późno. Bardzo mnie to ucieszyło. Po dwóch miesiącach z łatwością radziłam sobie z kilkoma długościami basenu. Pokochała pływanie, mogłam spędzać na basenie godziny. Nauczyłam się pływać stylem klasycznym żabką a także kraulem i stylem motylkowym. Moi przyjaciele byli ze mnie bardzo dumni, szczególnie Tomek. To jemu zawdzięczam, że pływam. Teraz wiem, że pływanie podobnie jak inne aktywności fizyczne jest świetnym sposobem na redukcję stresu i pozbycia się nadmiaru energii i kalorii. Polecam wszystkim ten rodzaj aktywności.   

Statystyki są bezlitosne, jedna trzecia Polaków nie potrafi pływać, drugie tyle ledwo co utrzymuje się na wodzie. Z drugiej strony bardzo lubimy spędzać czas nad wodą. Jestem przykładem, że można pokonać lęki i szybko nauczyć się pływać. Najszybciej nauczymy się pływać z instruktorem. Będzie on na bieżąco korygował nasze błędy. W pływaniu bardzo ważna jest technika, której nauczy nas instruktor.