Dla kogo biżuteria z perłami?

Dla kogo biżuteria z perłami?

Chociaż słynne powiedzenie głosi, że diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiet, to pewnie ten, kto to powiedział nie poznał dobrze uroku biżuterii z perłami. Te skromne i szlachetne wyroby jubilerskie są cenione od wieków. Współcześnie, chociaż znacznie łatwiejsze do zdobycia, bo można kupić wyroby z pereł hodowlanych to jakby zostały traktowane nieco po macoszemu, a nawet są jakby zapomniane przez współczesne młode kobiety. A bardzo szkoda, bo specjaliści od svoire vivre szczególnie polecają naszyjniki z pereł jako niedrogą i szlachetną biżuterię dla każdego, dla kogo liczy się klasa i sztuka pięknego życia.

Naszyjnik z pereł dla kobiet z klasą

biżuteria perłyJeśli chcemy być postrzegani jako ludzie żyjący zgodnie z odwiecznymi zasadami dobrego wychowania, nie możemy pozwolić sobie na bylejakość, która w sztuce jubilerskiej jest oceniana na podstawie autentyczności noszonych ozdób. Na co dzień, czyli na proszony obiad lub spotkanie biznesowe można założyć srebro. Jednak na większe wyjście, czyli bankiet lub bal konieczne będą bardziej zdobne wyroby jubilerskie. Zazwyczaj sprawdza się złota biżuteria perły oraz kamienie szlachetne. O ile złoto oraz diamenty są niezwykle kosztowne i nie każdy może sobie pozwolić na ich zakup, o tyle sznur pereł słodkowodnych wraz z kolczykami oprawionymi w srebro są w zasięgu nawet początkującego przedstawiciela handlowego. Dzieje się tak ponieważ współczesne perły to w przeważającej części wyroby pochodzące z farm perłopławów. A technologia pozyskiwania pereł pozwala na wytworzenie nawet kilku pereł z jednego organizmu z załączonym ciałem obcym. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że perły nadają się zarówno na spotkania odbywające się w ciągu dnia, jak i wieczorne przyjęcia. Aby zapewnić sobie uniwersalność zakupionej biżuterii warto wybrać krótki sznur pereł, który będzie dobrze wyglądał zarówno z garsonką, jak i małą czarną oraz wizytową sukienką.

Klasyka, jaką reprezentuje biżuteria z perłami to najwyższa półka elegancji. Trzeba jednak pamiętać, że elegancja musi iść w parze z autentycznością wyrobów jubilerskich. Dlatego w zasięgu większości kobiet znajdują się perły hodowlane w zbiornikach słodkowodnych, które są popularne i tańsze od pereł hodowanych w morzach. Farmy pereł słonowodnych są znane z trzech rodzajów pereł: Akoya, które mają niezwykły połysk, ciemne Tahiti uprawiane w Polinezji Francuskiej oraz South Sea, które są najdroższe ze wszystkich pereł. Dodatkowo występują one wyłącznie w parze ze złotem, gdyż ich cena wymaga wyjątkowej oprawy.