Elektryczny wózek inwalidzki

Elektryczny wózek inwalidzki

Utrata sprawności fizycznej jest dla mnie z całej tej starości najgorsza. Zawsze byłem bardzo sprawny fizycznie, zwyciężałem we wszystkich szkolnych oraz międzyszkolnych wyścigach i pokładano we mnie całkiem spore nadzieje jako w przyszłym sportowcu. Ja jednak nie byłem zainteresowany karierą sportowca i postanowiłem wybrać sobie zupełnie inną ścieżkę zawodową. Co nie przeszkodziło mi w trenowaniu coraz to innej dyscypliny sportu i odnoszeniu w każdej sporych sukcesów. Zawsze bardzo dbałem o kondycję fizyczną. Dlatego utrata tego jest dla mnie ogromnie bolesna.

Zakup szybkiego wózka inwalidzkiego

szybki wózek inwalidzki typu skuterZ początku, kiedy zaczęły pojawiać się pierwsze symptomy nadchodzącej katastrofy, starałem się ich nie zauważać i trenowałem dalej jak szalony. W pewnym momencie zrozumiałem jednak, że już nigdy nie będę miał takiej kondycji fizycznej, jaką miałem kilkadziesiąt lat i że pewne ćwiczenia już na zawsze pozostaną dla mnie niedostępne. Wtedy postanowiłem rzucić sport i już na zawsze zaszyć się w domu. Siedziałem tak i martwiłem się przez kilka miesięcy, co, jak było do przewidzenia, nie wpłynęło pozytywnie na moje ciało. Wiele osób starało mi się pomóc, dzieci próbowały mnie wyciągać na spacery czy na ćwiczenia, ale byłem nieugięty. A z moim ciałem było coraz gorzej, coraz bardziej odmawiało mi posłuszeństwa. W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że już nie dam rady pójść sam na spacer. I, paradoksalnie, to właśnie dodało mi sił. Postanowiłem, że koniec już tracenia życia, jeszcze chcę z niego skorzystać. Za oszczędności który trzymałem chyba na mój pogrzeb postanowiłem kupić sobie szybki wózek inwalidzki typu skuter. I ta decyzja okazała się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Kiedy zacząłem korzystać ze skutera, poczułem się niemalże jak młody bóg. Skuter jest świetny, daje naprawdę duże możliwości i można na nim rozwinąć sporą prędkość. Mój skuter wrócił mnie do świata żywych i bardzo się z tego cieszę. Nie jestem typowym dziadkiem, lubię rozwijać duże prędkości na moim skuterze i nawet z kimś się ścigać. Daje mi to naprawdę dużo radości.

Skuter – wózek inwalidzki jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które z różnych przyczyn utraciły swą sprawność fizyczną, a nie chcą zostać uwięzione w czterech ścianach i pogrążyć się w żałobie za swoja sprawnością fizyczną. Jest to dość duży wydatek, ale na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że wart swojej ceny, bo całkowicie zmienił jakość mojego życia. Ze steranego życiem dziadka zamieniłem się w żwawego, szczęśliwego staruszka.

Close Menu