Jak wykończyć salę operacyjną?

Jestem dyrektorką dużego prywatnego szpitala. Oczywiście dbam o to, aby utrzymywać, jak najwyższy standard leczenie moich pacjentów. Najważniejsze jest przy tym to, aby cały czas kupować nowoczesny sprzęt oraz urządzenia medyczne oraz inwestować w najnowocześniejsze rozwiązania, które pomagają lekarzom i pielęgniarkom w leczeniu pacjenta i stawianiu szybkich, bezbłędnych diagnoz. Ostatnio doszłam do wniosku, że warto byłoby zainwestować w powstanie kolejnej sali operacyjnej, dzięki czemu pacjenci krócej czekaliby na planowe operacje.

Skorzystałam z fachowego wykończenia sali operacyjnej

fachowe wykończenie sal operacyjnychWszystko było już przygodowe. Pomieszczenie zostało odpowiednio zaprojektowane i zostały podłączone do niego wszystkie media, takie jak prąd i awaryjne zasilanie oraz woda. Teraz nie pozostało już nic innego, jak wykończenie sali operacyjnej i przyjęcie pierwszych pacjentów. W takiej sytuacji musiałam najpierw znaleźć kogoś, kto w swojej ofercie posiada fachowe wykończenie sal operacyjnych. Całe szczęście znalezienie odpowiedniej firmy nie było dla mnie niczym trudnym. Bardzo szybko udało mi się znaleźć świetne biuro architektoniczne, które oferowało między innymi modułową zabudowę sal operacyjnych. Wiedziałam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie, które umożliwia szybki i sprawny montaż wszystkich urządzeń niezbędnych w takim pomieszczeniu. W tym przypadku wszelkie szafy i inne sprzęty są montowane z wysokiej jakości prefabrykatów. Są one bardzo trwałe i niezwykle wytrzymałe. A co najważniejsze w przypadku sali operacyjnej, ich dezynfekcja i utrzymanie w absolutnej czystości nie jest niczym trudnym i można to robić szybko i skutecznie. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, kiedy okazało się, że takie wykończenie sali operacyjnej jest naprawdę tanie. Jeszcze tego samego dnia zadzwoniłam na numer kontaktowy tej firmy architektonicznej podany na ich stronie internetowej i zapytałam o szczegóły oferty. Kilka dni później przyjechał do mojego szpitala projektant, który wziął wymiary sali operacyjnej oraz wykonał wstępny projekt.

Muszę przyznać, że byłam bardzo zadowolona. Przede wszystkim dlatego, że na projekt nie musiałam długo czekać. Gotowy projekt sali operacyjnej już z naniesionymi moimi poprawkami otrzymałam zaledwie po tygodniu. Jednak najważniejsze było dla mnie to, że firma ta zajęła się wszystkim kompleksowo. Nie tylko zaprojektowali salę, ale także zamontowali cały sprzęt i sprawili tym samym, że już kilka tygodni później blok operacyjny mógł zacząć przyjmować pierwszych pacjentów.