Jakie są zalety obowiązkowego ubezpieczenia lekarzy?

Już wkrótce miało spełnić się moje wielkie marzenia. Po latach nauki wreszcie miałam zostać samodzielnym lekarzem. Myślałam nad tym, już od dłuższego czasu. Jednak zanim przyjęłam swoich pierwszych pacjentów, musiałam jeszcze załatwić kilka formalności. Przede wszystkim musiałam wykupić odpowiednie ubezpieczenie OC dla lekarzy. Już na studiach uczyłam się o tym, dlaczego to ubezpieczenie jest ważne i jakie są jego zalety. Wiedziałam więc, że nie mogę tego w żadnym przypadku zaniedbać.

Wykupiłam obowiązkowe ubezpieczenie dla lekarzy

ubezpieczenia obowiązkowe oc lekarzyMianowicie, takie ubezpieczenie chroni nas, lekarzy, przed skutkami finansowymi błędnych diagnoz medycznych i błędów lekarskich. Kwoty, jakich pacjenci mogą żądać w ramach zadośćuczynienia za doznane w ten sposób uszczerbki na zdrowiu są naprawdę bardzo duże, dlatego takie ubezpieczenie może uratować mnie przed konsekwencjami finansowymi, które być może musiałabym ponosić do końca życia. Oczywiście, nikt zostając lekarzem nie myśli o tym, że się pomyli, ale trzeba mieć się na baczności, ponieważ nasza praca jest bardzo trudna i stresująca. Wiedząc o tym, w pierwszej kolejności, jeszcze na kilka tygodni przed podjęciem pracy i przyjęciem pierwszych pacjentów, zabrałam się za poszukiwania miejsca, gdzie można podpisać umowę ubezpieczeniową. Interesowały mnie ubezpieczenia obowiązkowe OC lekarzy. Całe szczęście bardzo szybko udało mi się znaleźć agencję ubezpieczeniową, która oferowała bardzo dobre polisy dla młodych lekarzy, które posiadały niezwykle szeroki zakres i chroniły przed odpowiedzialnością cywilną nawet do kwity kilku milionów złotych. Wcześniej obawiałam się, że takie ubezpieczenia będą bardzo drogie, jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Udało mi się w tej agencji ubezpieczeniowej dostać polisę, która wymagała ode mnie jedynie opłacania niewielkiej składki ubezpieczeniowej raz na kwartał. Korzystam z tego ubezpieczenia lekarskiego już od dłuższego czasu i jak do tej pory nie mam żadnych zastrzeżeń. Wręcz przeciwnie.

Ubezpieczenie bardzo mi odpowiada, przez co polecam je młodszym koleżankom i kolegom z branży, którzy dopiero zastanawiają się nad swoim pierwszym ubezpieczeniem OC. Podkreślam im zawsze przy tym, że to ubezpieczenie nie ma okresu karencji, co jest bardzo ważne, ponieważ chroni nas już od pierwszego dnia pracy. W dodatku dużą zaletą jest także to, że podpisuje się je bezterminowo, dlatego nie trzeba co roku pamiętać o tym, aby przedłużyć ważność ubezpieczenia. Taka ciągłość jest dla nas lekarzy naprawdę bardzo ważna.