Korzyści z zakupu kawalerki do wynajęcia

Korzyści z zakupu kawalerki do wynajęcia

Zakup mieszkań stał się w ostatnim czasie bardzo popularny. Nieruchomości drożeją znacznie z miesiąca na miesiąc w całej Polsce.  Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na zakup własnego kąta i posiłkują się wynajmem. Są jednak i tacy, którzy wygospodarowali gotówkę na wkład własny i z kredytem hipotecznym zakupują mieszkanie dla siebie lub wyłącznie pod wynajem. Ta praktyka jest bardzo popularna w dużych miastach, jak Poznań, Warszawa czy Kraków. To doskonała inwestycja, na której z czasem można zarobić. Jeśli oficjalnie pobieramy opłaty od wynajmującego, podpisujemy z nim umowę i odprowadzamy podatek, cała transakcja jest całkowicie legalna.

Plusy kawalerki do wynajęcia

kawalerka do wynajęciaKupowanie mieszkania pod wynajem stało się ostatnio bardzo modne i coraz częstsze. Inwestujemy nieco, a dalej kredyt spłacają za nas wynajmujący. Jeśli wybierzemy korzystną lokalizację, nie powinno być problemu ze znalezieniem chętnych do zamieszkania. Niektórzy nastawiają się na wynajem studentom, inni preferują wyłącznie osoby pracujące bądź rodziny. Licząc skrupulatnie i logicznie, najlepszą inwestycją jest kawalerka do wynajęcia. Jest to najtańsze mieszkanie na rynku, więc nie wymaga ogromnej inwestycji, a i pozwala wziąć kredyt na krótszy okres czasu. Kawalerkę nietrudno też wynająć. Chętnie sięgają po takie mieszkania studenci. Dwie koleżanki z roku czy para, która chce mieć nieco prywatności, chętnie skorzystają z takiej oferty. Kawalerki często wynajmują także młode małżeństwa, które nie chcą już mieszkać z innymi lokatorami, ale jeszcze zbierają kapitał na własny kąt. Kawalerkę stosunkowo tanio można wyposażyć. Niewielka łazienka, aneks kuchenny, praktycznie brak korytarza powodują, że nie generują się dodatkowe koszty. Pozostałą przestrzeń wystarczy umeblować szafa, komoda, stolikiem i łóżkiem. Jeśli wyremontujemy mieszkanko i urządzimy je w nowoczesnym stylu, cena za wynajem automatycznie może wzrosnąć. Kawalerki do wynajęcia kupimy zarówno w starym, jak i w nowym budownictwie, zależnie od tego, jak dużo chcemy zainwestować.

Kawalerka jest świetną inwestycją pod wynajem. Nietrudno znaleźć chętnych na wynajem małego mieszkanka. Dla właściciela koszt remontu nie jest duży. Także ewentualne utrzymanie, w razie chwilowego braku lokatorów, nie jest kosztowne. Niewielki czynsz, kameralna przestrzeń przyczyniają się do popytu na tego typu lokale. Zainteresowani są nimi zarówno studenci, jak i młode małżeństwa. Małe mieszkanie gwarantuje tez mniejszą rotację lokatorów. To z pewnością korzystna inwestycja w dużych miastach.