Kto może potrzebować obuwia profilaktycznego

Kto może potrzebować obuwia profilaktycznego

Wspierające, dobrze dopasowane obuwie odgrywa istotną rolę w utrzymaniu mobilności i braku bólu. Jednak noszenie odpowiednich butów czasami nie wystarczy dla osób z pewnymi warunkami i typami stóp. Jeśli masz deformację stóp, skomplikowane lub ciężkie obrażenia stóp, otwarte rany lub chorobę neurologiczną, która dotyka twoich stóp, możesz potrzebować obuwia profilaktycznego.

Nie tylko osoby starsze używają obuwia profilaktycznego

obuwie profilaktyczne memoZasadniczo buty profilaktyczne to buty, które zostały specjalnie zaprojektowane, aby wspierać lub dostosowywać mechanikę i strukturę stopy, kostki i nogi oraz które mają szereg korzystnych z medycznego punktu widzenia cech i funkcji, które oddzielają je od obuwia codziennego. Im bardziej nienormalna mechanika stopy, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz potrzebować obuwia profilaktycznego. Buty profilaktyczne mają wiele wyróżniających je cech, w tym: dobrze wysklepiona podeszwa środkowa i podeszwa zewnętrzna. Oznacza to, że podeszwa nie skręca się łatwo i jest zaokrąglona, ​​aby pomóc Ci normalnie chodzić. Wiele osób, które wymagają obuwia profilaktycznego, potrzebuje również niestandardowej wkładki. Wyjmowana wyściółka skarpety zapewnia przestrzeń niezbędną do przyjęcia wkładek, które są dostępne w różnych szerokościach i kształtach, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie do różnych kształtów stóp. W miarę starzenia się części ciała zaczynają się „zużywać”, dlatego często osoby starsze wymagają butów profilaktycznych. Jednak buty profilaktyczne nie są przeznaczone tylko dla osób starszych. Słaba mechanika stóp dotyka ludzi w każdym wieku, dlatego obuwie profilaktyczne memo często zalecane również młodym ludziom. Na szczęście buty te przeszły długą drogę od niezdarnego, czarnego stylu sprzed lat. Obecnie istnieje wiele stosunkowo stylowych opcji dostępnych dla osób w każdym wieku i o różnych gustach mody. Jeśli uważasz, że możesz skorzystać z obuwia ortopedycznego, zarezerwuj konsultację ze specjalistą. Przeprowadzi on pełną ocenę kończyn dolnych i powie ci, czy pomogą ci buty profilaktyczne. Podolog odpowiednio zmierzy Twoje stopy i poinformuje Cię, które buty są wymagane dla Twojego rodzaju i kondycji stopy. 

Tylko dlatego, że but został sklasyfikowany jako „profilaktyczny”, nie gwarantuje, że będzie tej samej jakości i zapewni takie same korzyści jak inne buty profilaktyczne. Podolog udzieli Ci wszystkich potrzebnych porad, abyś mógł wybrać buty, które przyniosą największe korzyści, te noszą osoby w każdym wieku, które cierpią z kiepskiej mechaniki stóp, ponieważ są one specjalnie zaprojektowane do wspierania struktury i mechaniki stopy, kostki i nogi.