odporne folie stretch od producenta

Niezastąpiona folia stretch

Ogromna ilość ludzi uważa, iż folia stretch jest niezastąpionym materiałem. Najczęściej są to osoby pracujące w magazynach, przy transporcie oraz handlu, gdzie folię wykorzystuje się codziennie. Jednak zastosowanie folii polietylenowej wykracza poza wielkie firmy wysyłkowe i budownictwo. Coraz częściej staje się częścią artykułów gospodarstwa domowego i rolniczego.

Jakie są rodzaje folii polietylenowej?

odporne folie stretch od producentaNa dzisiejszym rynku możemy znaleźć wiele różnych rodzajów stretchu, a każdy ma inne przeznaczenie. Ze względu na charakter pakowania można wyróżnić ręczne folie polietylenowe. Czarna folia stretch jest odporna na przetarcia. Dzięki jej wysokim właściwościom elastycznym i wytrzymałości jest idealna do bezpiecznego przewozu towaru na duże odległości. Wewnętrzna warstwa klejąca pozwala na jeszcze lepszą stabilizację ładunku, a czarny kolor pozwala zachować dyskrecję towaru. Wykonana z 3-warstwowej folii polietylenowej gwarantuje pewnego rodzaju ochronę przed złodziejami, ukrywając wartościowe przedmioty RTV i AGD. Z kolei folia stretch o wysokiej wytrzymałości jest niesamowicie odporna na rozciąganie. Sprawdza się również przy aplikacji na ostre krawędzie. Główną cechą odróżniającą folię transparentną od folii czarnej jest jej przeźroczystość, co zdecydowanie ułatwia kontrolę. Dzięki swoim trzem warstwom jest bardzo solidna. Stosuje się ją najczęściej w halach magazynowych i hurtowniach, gdzie będzie odpowiednia dla różnego rodzaju palet. Z kolei wstępnie rozciągnięta folia pre-stretch posłuży do owijania większych ładunków, jak i długiego magazynowania produktów. Trwały polietylen sprawia, że jest doskonała przy stabilizacji towaru, sprawdza się także w budownictwie, magazynach i na poczcie. Szczególnie odporne folie stretch od producenta są folie w mini rolkach. Przydadzą się między innymi przy pakowaniu mniejszych produktów do wysyłki kurierskiej. Dokładnie zabezpieczą przed kurzem i zabrudzeniami. Co ciekawe, mini folia znalazła swoje zastosowanie w szkółkach drzewnych przy owijaniu korzeni roślin na czas ich transportu. Ułatwi także każdą przeprowadzkę, albowiem sprawdzi się do zabezpieczenia drogocennych przedmiotów.

Wszystkie rodzaje folii stretch cechują się lekkością i sprężystości, dzięki czemu idealnie opinają pakunki o różnych kształtach: regularnych i tych bardziej wymagających uwagi. Nie przywierają do siebie, więc doskonale ochronią zabezpieczone towary. Folie stretch są najtańszym dostępnym materiałem stosowanym do tych celów, charakteryzuje ich wysokość wydajność, jak i niska cena. Niemniej jednak możliwość zastosowania folii polietylowej w życiu codziennym jest bardzo wiele. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Więcej na: https://twojeopakowanie.pl/