Nowoczesna linia susząca

Nowoczesna linia susząca

Przedsiębiorstwa specjalizujące się w wykonywaniu usług polegających na lakierowaniu elementów, na przykład wchodzących w skład karoserii samochodu, zaopatrują się coraz częściej w bardzo funkcjonalne oraz praktyczne linie suszące, które pozwalają na szybkie osuszenie elementów, po wykonanych już czynnościach lakierowania. Korzystanie z takiego rodzaju tuneli suszących zapewnia lepszy stan samej powłoki lakieru, oraz czyni ją bardziej trwałą.

Tunel osuszający elementy lakierowane

tunel suszącyZe względu na szereg korzyści płynących z racji wykorzystania tunelu suszącego do celów osuszania na przykład elementów karoserii, lub też tkanin, które zostały poddane nadrukom, zakłady lakiernicze oraz poligraficzne w coraz większych ilościach zaopatrują się w bardzo funkcjonalne tunele suszące. Są to maszyny, które zostały wyposażone w odpowiednie układy wentylatorów, oraz podgrzewaczy, które pełnią funkcje sprawnego oraz szybkiego osuszania nie tylko elementów karoserii, lecz także odzieży. Tunel suszący znajdzie także swoje zastosowanie w pralni chemicznej, gdzie dokonywane są procesy oczyszczania odzieży. W takim zakładzie po zakończeniu prania chemicznego odzieży, jest ona przepuszczana przez specjalny tunel, który w mniej niż jedną minutę osuszy cały komplet odzieży, dzięki czemu zostanie on przygotowany do prasowania, oraz wydania klientowi. System linii suszącej w sposób skuteczny przyspiesza wykonanie usługi przez zakład, który został wyposażony w profesjonalny tunel suszący. Maszyna susząca została wykonana z użyciem najlepszej jakości materiałów podczas procesu produkcji, co zapewnia jej niezawodność oraz bezawaryjność przez wiele lat użytkowania takiego systemu. Dodatkowo, linia susząca posiada odpowiedni certyfikat oraz gwarancję od producenta, co pozwala na wyposażenie każdego zakładu w profesjonalną linię suszącą. Wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa oferujące usługi lakierowania elementów karoserii, ram rowerowych, czy też nadruki na odzieży, wykorzystują tunel suszący w celu przyspieszenia procesu wykonywania usługi.

Tradycyjna suszarka do ubrań oraz do części karoserii samochodowych wymaga odpowiedniej ilości czasu do wykonania procesu osuszania. Tunele suszące wypadają znacznie lepiej pod tym kątem, gdyż mają zastosowanych znacznie więcej systemów osuszających, które współpracują z podstawowymi układami zainstalowanymi w tunelu suszącym. Dlatego też zastosowanie specjalnego tunelu wspomaga oraz znacznie przyspiesza pracę osób odpowiedzialnych za osuszanie materiałów poddanych lakierowania lub czyszczenia chemicznego.

Close Menu