Nowoczesne kosiarki automatyczne

Nowoczesne kosiarki automatyczne

Walka z bardzo szybko rosnącą trawą bywa niekiedy naprawdę nierówna. Szczególnie w czasie wiosny dostrzec możemy, że trawa rośnie bardzo szybko. Już po ustąpieniu mrozów zaczyna się jej szybki rozwój. Często bywa tak, że w połowie kwietnia musimy już uruchamiać nasze kosiarki. Przez wiele osób koszenie trawników jest uznawane za czynność bardzo pracochłonną. Najbardziej odczuwać to mogą te osoby, które posiadają przed swoim domem bardzo duże trawniki do wykoszenia. 

Koszenie trawników nową metodą 

kosiarka robotPrzez długie lata zdążyliśmy się przyzwyczaić do tego, że koszenie trawników jest związane z pchaniem niekiedy bardzo ciężkiej i głośnej kosiarki. Najczęściej używanymi kosiarkami są kosiarki wyposażone w silnik spalinowy. Niekiedy spotkać się też możemy z kosiarkami elektrycznymi ale w ich przypadku jest ten problem, że kosiarka podłączona jest przewodem do sieci i trzeba być ostrożnym by nie dopuścić do przecięcia przewodu. Od jakiegoś czasu w sprzedaży dostępne są jednak pewne kosiarki, które mogą działać znacznie lepiej i bez żadnego okablowania. Mowa tutaj o urządzeniu jakim jest nowoczesna kosiarka robot. Jest to urządzenie o dość małych gabarytach ale jednak sprzęt ten jest bardzo wydajny. Cały komplet składa się z kosiarki, stacji dokującej oraz okablowania. Zapewne zastanawiają się Państwo nad tym w jaki sposób działa taka kosiarka, że nie wyjedzie ona poza jakiś obszar. Otóż odpowiada za to specjalny kabel, który wkopywany jest na pewną głębokość w ziemię. Okablowanie stanowiące granicę trawnika jest podłączane z dwóch stron do stacji dokującej. Przez kabel przepuszczane jest napięcie elektryczne i to właśnie na nie reaguje kosiarka. Dzięki temu gdy kosiarka dojedzie do granicy trawnika to jej nie przekroczy i po prostu wykona skręt. Przy pomocy takiego kabla możemy też okrążyć różne kwietniki i miejsca w których raczej nie chcielibyśmy zobaczyć naszej kosiarki. Początkowo kosiarki roboty były wykorzystywane głównie w koszeniu pól golfowych czy też boisk piłkarskich. 

Z biegiem lat popularność kosiarek robotów stale rosła. Od dłuższego czasu są już one dostępne w praktycznie każdym większym markecie budowlanym i ogrodniczym. Bardzo dużo osób zakupuje takie kosiarki również drogą elektroniczną. Wracając do kwestii technicznych warto też wspomnieć o tym, że kosiarka posiada akumulator, który w przypadku rozładowania zostanie automatycznie podładowany w stacji dokującej do której nasza kosiarka samodzielnie podjedzie w przypadku dostrzeżenia, że poziom naładowania akumulatora jest już niski.

Close Menu