Poprawny montaż bramy przesuwnej

Poprawny montaż bramy przesuwnej

Każdy właściciel domostwa ceni sobie ciszę i spokój na swojej posesji. Niezbędne do tego będzie zamontowane bezpiecznego ogrodzenia i bramy wjazdowej, która również spełni ten warunek. W ostatnich latach, zdecydowany prym wśród bram wjazdowych wiodą bramy przesuwne. Możemy zamówić specjalna firmę zajmującą się montażem tego typu bram lub samodzielnie rozpocząć jej montaż. Przy wyborze drugiej opcji musimy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

Jakie rolki do jakich bram?

Rolki do bramy przesuwnejGłównym aspektem, na który musimy zwrócić uwagę  jest dopasowanie odpowiednich rolek do wózka bramy. Jeżeli źle skomponujemy wózki z rolkami, istnieje wysokie prawdopodobieństwo ich szybkiego zużycia a nawet całkowitej deformacji. Wspomnieć również należy że ewentualna przyszłościowa wymiana wózków bramy przesuwnej jest bardzo kosztowna i czasochłonna. Zanim rozpoczniemy montaż wózków do bramy przesuwnej musimy dobrać do nich odpowiednie wózki. Na polskim rynku, rolki do bramy przesuwnej występują w dwóch głównych rodzajach: metalowe i tworzywowe. Rolki tworzywowe, zrobione są z bardzo ciekawego tworzywa jakim bez wątpienia jest poliamid. Jest on bardzo wytrzymały, odporny na korozję i wszelkie inne czynniki zewnętrzne A co najważniejsze, jest bardzo tani. Rolki tworzywowe są zdecydowanie tańsze niż rolki metalowe A ich działanie pozwala na cicha i długoletnią pracę naszej bramy przesuwnej. Niestety nie można je zamontować do każdego rodzaju bramy, ponieważ posiadają one dość niewielka nośność. Mogą unieść jedynie bramy, których łączna masa całkowita nie przekracza 400 kilogramów, A długość bramy w świetle 5 metrów. Do bram które przekraczają swoim gabarytem powyższe parametry, niezbędny będzie montaż wózków z rolkami stalowymi. Główną wadą tego typu rolek jest emisja dużego hałasu oraz podatność na korozję oraz inne czynniki zewnętrzne. Metalowe wózki potrafią unieść bramę ważącą nawet 1000 kilogramów, natomiast maksymalna nośność rolek tworzywowych oscyluje w granicach od 400 do 500 kilogramów ciężaru bramy.

Wózki z rolkami stalowymi, montowane są zazwyczaj w przypadku bram dużych posesji lub bram chroniących własności firm, a więc wszędzie tam gdzie potrzebne są duże, masywne bramy A zwiększymy hałas przy ich działaniu, nie stanowi dla właścicieli większego problemu. Wózki z rolkami tworzywowymi natomiast, montowane są najczęściej na posesjach domowych. Głównym powodem jest cicha praca bramy przesuwnej a więc cisza i spokój czyli to na czym każdemu domowników zależy najbardziej.

Close Menu