Poszukiwania wyśmienitego alkoholu

Jakiś czas temu podjęliśmy z mężem decyzję, że pojedziemy do Grecji na wakacje. Oboje już od dłuższego czasu fascynowaliśmy się tym krajem i zdecydowaliśmy się wreszcie odwiedzić go w rzeczywistości, a nie tylko czytać książki i oglądać filmy. Oczywiście po tym, jak już przyjechaliśmy do tego kraju zależało nam na tym, aby spróbować prawdziwej lokalnej kuchni, zobaczyć wszystkie atrakcje turystyczne, a także spróbować greckiego alkoholu, o którym bardzo dużo czytaliśmy. Zależało nam na tym, aby był on wysokojakościowy i oryginalny.

Potrzebowałam wyśmienitego alkoholu greckiego

wyśmienity alkohol greckiCałe szczęście dość szybko udało nam się znaleźć restaurację, która specjalizowała się w serwowaniu greckiego alkoholu. Znajdowała się ona bardzo blisko naszego hotelu, dlatego zdecydowaliśmy się do niej udać już następnego dnia po przyjeździe na wakacje. Przyznam szczerze, że na miejscu otrzymaliśmy wyśmienity alkohol grecki. Najważniejsze było dla mnie to, że można tam było znaleźć naprawdę bardzo duży wybór różnych alkoholi. Najbardziej przypadły nam do gustu smaczne i lekki greckie wina. Są one delikatne w smaku i zawierają tylko kilkanaście procent alkoholu. Grecja słynie przede wszystkim z win czerwonych, słodkich i wytrawnych. Są one wytwarzane z lokalnych winogron. Kelner polecił nam także metaxę, czyli lokalny alkohol, który ciężko jest dostać gdziekolwiek indziej poza Grecją. To najpopularniejszy w Grecji alkohol, który wytwarza się na bazie alkoholu destylowanego oraz wina. Jego smak wzbogaca się specjalnie skomponowaną mieszanką przypraw, a nawet płatkami róż. Chociaż jest to mocniejszy alkohol niż samo wino, jednak jego smak jest niezwykle delikatny i warto go sączyć nawet przez cały wieczór małymi łyczkami. Jednak nam zależało na tym, aby spróbować jak najwięcej różnych alkoholi, dlatego zdecydowaliśmy się spożyć także pyszne, greckie piwa. Schłodzone smakowały naprawdę wspaniale i idealnie pasowały na gorący wieczór w tym kraju. Cieszę się, że trafiliśmy do tego miejsca, gdzie mogliśmy liczyć na pomoc i dużą wiedzę kelnera.

Dodatkowo mogliśmy tutaj zakupić także różne gatunki trunków greckich. Zdecydowaliśmy się na zakup kilku butelek, które chcieliśmy zabrać ze sobą, aby po powrocie do naszego mieszkania móc wspominać nasze greckie wakacje. Najważniejszy był jednak dla nas fakt, że grecki alkohol jest tam dostępny w bardzo niskich, atrakcyjnych cenach. Obecnie polecam wszystkim znajomym i przyjaciołom, którzy wybierają się do Grecji, aby spróbowali na miejscu tych pysznych trunków.