Potok pod domem

Potok pod domem

Co roku dużo podróżuję po świecie. Widziałam sporo pięknych miejsc, jednak do żadnego z nich nie wracam z tak wielkim sentymentem jak do polskich gór. Uwielbiam górski klimat, piękne widoki i szmer spływającej z gór wody. Największą radość, jak mam okazję spacerować po Tatrach, sprawiają mi potoki górskie. Niedawno przeprowadziłam się do nowego domu i uznałam, że chciałabym mieć w swoim ogrodzie namiastkę gór. Zatrudniłam więc specjalistę, który pomógł mi zaprojektować idealną dla mnie zieloną przestrzeń. 

Ogród z potokiem jak z gór

sztuczny potok w ogrodzieObcowanie z naturą jest dla mnie najlepszą formą wypoczynku mentalnego. Jednym z moich ulubionych miejsc, do których chętnie wracam, są nasze polskie góry. Cenię w nich wszystko, a najbardziej spływające z gór strumienie i potoki. Woda jest w nim tak krystalicznie czysta i zimna, a przy okazji dźwięk wody, nawet w formie największego potoku, wpływa na mnie relaksująco. Całkiem niedawno miałam okazję przeprowadzić się z mężem do nowo wybudowanego domu, obok którego doczekałam się pięknego ogrodu. Przestrzeń wokół domu jest dość duża, więc postanowiłam ją jakoś sensownie zagospodarować. Wynajęłam profesjonalnego projektanta wnętrz i zależało mi na tym, żeby pomógł mi on stworzyć zieloną przestrzeń, chociaż w niedużym stopniu nawiązującą do klimatu górskiego. Po usłyszeniu mojej prośby projektant zaproponował mi sztuczny potok w ogrodzie, który miałby spływać kaskadami ze sztucznie stworzonego skalniaka. Bardzo spodobał mi się ten pomysł, tym bardziej, że potok miałby się znaleźć blisko mojego okna w sypialni. Budząc się mogłabym więc słyszeć szmer płynącej wody. Potok, oczywiście, byłby bardzo symboliczny i nieduży, ale stanowił by piękną ozdobę ogrodu. Ustaliłam więc z projektantem szczegóły wyglądu całego ogrodu, wliczając w to sztuczny potok a następnie znalazłam firmę, która zajęła się realizacją projektu. Zaskoczyło mnie to, że inwestycja w ogród będzie mniejsza, niż się spodziewałam. Prace nad sztucznym potokiem w ogrodzie jeszcze trwają, ale już za tydzień lub dwa będę mogła się cieszyć skonczonym projektem. 

Moje wielkie zamiłowanie do gór przełożyło się bezpośrednio na wygląd ogrodu, który znajduje się obok mojego nowego domu. Poprosiłam wynajętego projektanta, żeby pomógł mi zaprojektować taką przestrzeń, która nawiązywałaby w jakiś sposób do moich ukochanych gór. Otrzymałam propozycję stworzenia sztucznego potoku wśród zieleni i bardzo mi ten pomysł przypadł do gustu. Co prawda projekt jest w trakcie realizacji jeszcze, ale już na wykończeniu.