Skuteczne wykrycie boreliozy dzięki badaniu kleszczy

Skuteczne wykrycie boreliozy dzięki badaniu kleszczy

W obecnych czasach można zaobserwować zwiększoną liczbę kleszczy, które występują właściwie w całej Polsce. Mimo tego, że do niedawna wielu z nas wydawało się, że pajęczaki te występują jedynie w lasach lub nad jeziorami, to jednak obecnie świadomość ludzi staje się coraz większa. Kleszcze występują w wysokich trawach i zaroślach, można zostać przez nie zaatakowanym zarówno na wsi, jak i w mieście. Warto zatem odpowiednio się przed nimi chronić i sprawdzać dokładnie całe ciało po powrocie ze spaceru.

Rosnąca popularność badania kleszczy na boreliozę

badanie kleszcza na boreliozęNiestety kleszcze mogą nas zarazić boreliozą, która nie zawsze daje charakterystyczne objawy. Jeśli zauważymy rumień biegniemy do lekarza, by ten wykluczył lub potwierdził chorobę. Czasem jednak objawy nie są zauważone, bowiem przypominają grypę lub zwykłe przeziębienie. Jest to niestety niepożądane zjawisko, bowiem im później wykryjemy chorobę, tym bardziej negatywne działa na nasz organizm. Ważne jest zatem, by jak najszybciej podjąć długotrwałe leczenie, które jest niestety związane z przyjmowaniem silnych antybiotyków. Jeśli sami podejrzewamy, że możemy być zarażeni boreliozą potrzebna jest dokładna diagnostyka, która niestety jest kosztowna. Warto zatem zdecydować się na badanie kleszcza na boreliozę, które umożliwia nam wczesne wykrycie, czy pajęczak, który nas ugryzł jest nosicielem tej groźnej bakterii. Po dokładnym wyciągnięciu kleszcza konieczne jest jego dostarczenie w odpowiednie miejsce osobiście lub za pośrednictwem kuriera. Badanie kleszcza trwa najczęściej dziesięć dni roboczych, dopiero po tym czasie otrzymujemy wynik. Badanie kleszcza jest bezproblemowe oraz pozwala zareagować nam odpowiednio szybko, co sprawia, że staje się ono coraz bardziej popularne i coraz więcej osób się na nie decyduje. Wszelkie informacje dotyczące tego, jak należy postępować znajdziemy na stronie internetowej firmy, która zajmuje się diagnostyką kleszczy, dowiemy się także jaki jest koszt badania i dokładny czas oczekiwania na wynik.

Ugryzienie przez kleszcza nie zawsze oznacza zarażenie boreliozą lub innymi groźnymi chorobami. Jednak wiele kleszczy jest nosicielami niebezpiecznych bakterii dlatego warto mieć stu procentową pewność, że jesteśmy bezpieczni. Możemy ją uzyskać poddając kleszcza badaniu, co umożliwia szybkie wykrycie choroby i sprawia, że zareagujemy odpowiednio wcześnie, co znacznie przyspiesza okres leczenia. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej z nas decyduje się na badanie kleszczy, by mieć pewność, że naszemu zdrowiu nic nie zagraża.