Statuetka jako nagroda w konkursie

Statuetka jako nagroda w konkursie

Nasze centrum kultury co roku organizuje bardzo wiele różnych konkursów. Organizujemy konkursy muzyczne, plastyczne czy literackie. są wśród nich zarówno konkursy dla dzieci, jak i konkursy dla dorosłych. Zazwyczaj są one otwarte, co oznacza, że mogą się do nich zgłaszać uczestnicy z całego kraju. Na każdy taki konkurs dostajemy budżet od miasta. Zazwyczaj lwią część tego budżetu zjadają nagrody, pozostałe pieniądze wydajemy na promocję konkursy oraz na gale, na których prezentowani są laureaci konkursów.

Zamówienie pamiątkowej statuetki

ładna statuetka na zamówienieObecnie organizujemy właśnie wojewódzki konkurs plastyczny dla dzieci o tematyce jesieni. Prace w formacie A3 wykonane dowolną płaską techniką dzieci mogą do nas dostarczać jeszcze przez tydzień, następnie tydzień zostawimy sobie na rozstrzygnięcie i potem za dwa tygodnie odbędzie się gala prezentująca laureatów konkursu. Mamy trzy kategorie wiekowe i w każdej z tych kategorii planujemy przyznać nagrodę główną, nagrody za dwa kolejne miejsca oraz po trzy wyróżnienia. Dla każdego miejsca oprócz nagród rzeczowych przewidzieliśmy również pamiątkową statuetkę. Obecnie jestem właśnie na etapie poszukiwania takich statuetek. Ładna statuetka na zamówienie zdaje się być rzeczą bardzo banalną i nietrudną do znalezienia na miejscu, jednak ja rozglądam się takimi statuetkami już od kilku dni i jeszcze nie udało mi się znaleźć nic godnego uwagi. Chodzi mi bowiem o to, aby statuetka cieszyła oko, ponadto, aby można było ją spersonalizować, czyli żeby zawierała na sobie odpowiednio wygrawerowane słowa oraz aby jej koszt nie był zbyt wysoki. Nie chcemy bowiem, aby koszt statuetki nie pozostawił nam już wiele miejsca na nagrody. Otrzymanie takiej statuetki to owszem, bardzo przyjemna sprawa, jednak na pewno nie zastąpi dziecku nagrody rzeczowej w postaci jakiejś zabawki lub książek. Bo co potem dziecko zrobi z taką statuetką? Postawi sobie na półce, ale na pewno nie za bardzo się nią pobawi. Chociaż dzieci są bardzo kreatywne, więc może taka statuetka znaleźć swoje miejsce w zabawie.

Nagrody w postaci statuetek na pewno bardzo podnoszą rangę konkursu i chociażby z tego względu warto jest wręczać również takie nagrody. Zazwyczaj są spersonalizowane dzięki czemu nie da się zapomnieć za co taka statuetka została wręczona. Dość ciekawe statuetki z odpowiednio wygrawerowanym napisem można dostać w bardzo korzystnej cenie, dlatego organizatorzy różnego rodzaju konkursów nie powinni zbyt wiele zastanawiać się nad tym, czy warto część budżetu na nagrody przeznaczyć na statuetki.