Sztuczna trawa i jej pielęgnacja

Sztuczna trawa i jej pielęgnacja

Decydując się na zakup sztucznego trawnika liczymy na wspaniały efekt. Wcale nie musimy się zawieść, bo jeśli odpowiednio przygotujemy podłoże i będziemy pielęgnować trawę syntetyczną, to będziemy mogli cieszyć się jej pięknym wyglądem przez wiele, wiele lat. Sztuczna trawa bardzo często jest stosowana na wszelkiego rodzaju tarasach. Jest to idealny pomysł na zaprojektowanie miejsca odpoczynku oraz relaksu. A jak dbać o taką trawę?

Sztuczna trawa – jak o nią dbać?

sztuczna trawa na tarasTrawa, która zbudowana jest z nienaturalnych włókien i stworzona jest w zakładach przemysłowych nie wymaga intensywnej pielęgnacji, jak to jest w przypadku naturalnej trawy, która ma zastosowanie w ogrodach. Mimo to chcąc cieszyć się sztuczną trawą przez wiele lat, warto jest wiedzieć o tym, jak o nią dbać. Otóż decydując się na taras, na którym zamontujemy sztuczny trawnik, bardzo dobrze jest osłonić włókna syntetyczne od słońca. Słońce może powodować ewentualne niszczenie danego produktu. Trzeba więc zastosować zasłony lub markizy. Słońce może spowodować również blaknięcie koloru trawy. Istotna jest również ochrona przed deszczem oraz mrozem. Na zimę sztuczną trawę warto zabezpieczyć. Jeśli chodzi o wodę, warto, aby taras miał szczeliny, dzięki którym woda będzie miała swobodny odpływ. Stosując sztuczną trawę w dobrym miejscu nie będziemy mieć problemu z kałużami. Sztuczna trawa na taras nie wymaga zabiegów pielęgnacyjnych w tym nawożenia i nawadniania, ale za to aby ładnie wyglądała, warto jest postawić ją na całkowicie płaskim terenie. Taras będzie idealnie się do tego nadawał. I to w sumie tyle, jeśli chodzi o pielęgnację sztucznego trawnika. W przeciwieństwie do naturalnych trawników, sztucznej trawy nie trzeba podlewać, nie trzeba jej pielęgnować na wiosnę. Nie obchodzi nas ani wertykulacja, ani koszenie. Nie musimy jej nawozić, by mogła być zawsze pięknie zielona. nie straszne są ani zbyt nawalne opady deszczu, ani susze. Nie musimy obawiać się tego, że kret nam zniszczy nasz trawnik. Ponadto oszczędzamy i jeszcze raz oszczędzamy – czas oraz pieniądze!

Raz na jakiś czas sztuczną trawę warto zrosić odrobiną wody, ażeby kurz mógł spłynąć wraz z wodą , by mogła być bardziej czysta. Sztuczny trawnik na szczęście się nie odkształca i w związku z tym możemy po nim chodzić ile tylko chcemy o każdej porze. Mimo to lepiej unikać słońca oraz mrozów, ale to nic w porównaniu z korzyściami, jakie wynikają z zastosowania sztucznej trawy. Na tarasie na pewno będzie bardzo ładnie wyglądać i będziemy z niej zadowoleni.