Wygodne wykładziny do sali treningowej

Wygodne wykładziny do sali treningowej

 

Podczas pokazów często spotykaliśmy się z sytuacją w której sala gimnastyczna przy obiekcie pokazowym nie była wyposażona w odpowiadającym nam stopniu. Zazwyczaj oznaczało to dość ograniczone możliwości treningu, choć nie na tyle by stwarzać nam realny problem. Takowy natomiast pojawiał się w salach starych, posiadających równie przestarzałą, drewnianą podłogę. Nawierzchnie takie były częstym widokiem na długo działających obiektach, i nie nadawały się za dobrze do zaawansowanego treningu ze względu na zły stan techniczny.

Wykładzina do treningu fizycznego

wykładziny sportoweNa wytartej i zużytej podłodze o wiele łatwiej było stracić równowagę podczas wykonywania ćwiczeń kontaktowych, a to z kolei groziło niepotrzebnymi kontuzjami. Jako że obiekty nie należały do nas, jednak, nie mogliśmy poradzić nic na takowy stan techniczny, i zwykle radziliśmy sobie jak najlepiej w dość trudnych warunkach w jakich przychodziło nam trenować przed zawodami. Od niedawna, jednak, zdecydowaliśmy się rozwiązać problem nawierzchni za pomocą przenośnych mat i wykładzin. Nowoczesne wykładziny sportowe były świetnym rozwiązaniem owego problemu, gdyż niektóre odmiany mogły być rozkładane i przewożone bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Nawierzchnie te różniły się od siebie powierzchniami, i były przeznaczone do wykonywania różnych ćwiczeń. Niektóre posiadały chropowatą powierzchnię, pozwalającą na lepsze zachowanie równowagi i przyczepność, a bardziej gładkie odmiany służyły bardziej do wykonywania ćwiczeń fizycznych. Wszystkie odmiany, jednak, posiadały powierzchnię wewnętrzną z materiału podobnego do gumy, który po rozłożeniu doskonale utrzymywał nawierzchnię w miejscu, uniemożliwiając jej przesunięcie nawet pod największymi obciążeniami w trakcie intensywnego treningu.

Jednocześnie, wykładziny mogły być usunięte z miejsca błyskawicznie, choć istniała również możliwość przymocowania ich do podłogi na stałe, za pomocą mocnego kleju, który jednocześnie bardzo silnie spajał wykładzinę, a jednocześnie nie uszkadzał samej podłogi, i mógł być rozpuszczony szybko za pomocą preparatu do niego dołączonego. Wykładziny te mogły więc służyć zarówno jako nawierzchnie tymczasowe, ale również i stałe, zwłaszcza w tych obiektach które nie posiadały wystarczającego budżetu na wymianę podłóg, lub też które były wynajmowane krótkoterminowo. Koszt wykładzin był bardzo niewielki, więc nawet wyłożenie nimi całej sali było o wiele tańszą alternatywą, wymagającą znacznie mniej pracy niż konieczność remontu i położenia nowej podłogi.