Zakres obowiązków osoby pracującej w burze projektowym

Zakres obowiązków osoby pracującej w burze projektowym

 

Chcąc pracować, jako architekt wnętrz w nowoczesnym biurze projektowym, musimy zdawać sobie sprawę z tego, ażeby ukończyć studia wyższe z zakresu architektury, a także mieć ukończony kurs pozytywnie zdanym egzaminem. Jeśli pragniemy robić to zawodowo, musimy przede wszystkim mieć doświadczenie, a to doświadczenie możemy uzyskać tylko i wyłącznie profesjonalnych w biurach projektowych. I tu się koło zamyka. Jakie są więc oczekiwania w stosunku do praktykantów?

Praca w biurze projektowym – wymagania i oczekiwania

biuro projektowe bydgoszczKażda osoba, która będzie przyjęta na praktyki do biura projektowego, będzie musiała być dyspozycyjna w określonych godzinach i w określonych dniach. Z reguły bezpłatne praktyki odbywają się przez okres trzech tygodni, jednakże jest wiele bardzo dobrych biur projektowych, które chcą wyszkolić zdolnych i przyszłych projektantów wnętrz na dobrych pracowników i w związku z tym oferują co najmniej kilkumiesięczny staż, który będzie płatny. Z reguły ten staż odbywa się poza sezonem akademicki, a więc w okresie wakacji od lipca do września. Praktykant w biurze projektowym dostanie swojego opiekuna, który wdroży go w zakres jego obowiązków i będzie informował o tym, jak wygląda praca w biurze projektowym i na co powinien zwracać uwagę i jak się przygotować do danych zajęć. Na pewno to pomoże praktykantowi we wdrożeniu się pokonywaniu stresu w pierwszych dniach pracy. Oprócz teorii która zostanie nabyta przez praktykanta na studiach, podczas stażu w miejscu, jakim jest biuro projektowe Bydgoszcz, osoba ta dowie się w praktyce, w jaki sposób wykonuje się dokumentację techniczną i jest to bardzo ważne zadanie współczesnych biur projektowych wykorzystujących zarówno techniki analogowe, jak i nowocześniejsze – cyfrowe przy użyciu doskonałych oprogramowań dla projektantów wnętrz. Zadaniem praktykantów będzie również realizowanie harmonogramu praktyk, w zakres których będzie wchodziła pomoc w organizacji dokumentacji projektowych. Biura projektowe nie mają wysokich wymagań w stosunku do swoich stażystów, jednakże trzeba przyjąć zasadę tego, ażeby poważnie podejść do tej pracy.

Mile widziana jest między innymi znajomość języków obcych, umiejętność posługiwania się komputerem i oprogramowaniami dla projektantów. Liczy się też ogromne zaangażowanie. uczciwość oraz umiejętność pracy zespołowej. Dzięki praktykom w biurze projektowym, stażysta uzyska bogate doświadczenie. Będzie to na pewno jego szansa do zdobycia referencji, co będzie przydatne w jego przyszłości, po ukończeniu studiów. Niektóre biura projektowe oferują możliwość stałego zatrudnienia, co będzie także owocowało w jego przyszłości.

 

Close Menu