Zakup koszulek z wełny merynosów

Zakup koszulek z wełny merynosów

 

Zawsze miałam problem z wyborem ubrań. Wełna mnie drapała, poliester jest nieprzewiewny, a bawełna nie jest taka ciepła, żeby nadawała się do noszenia zimą. Nie lubię trząść się z zimna, ale tez nie lubię się przegrzewać. Zwykłe ubierałam się na tak zwaną cebulkę, żeby w razie czego narzucić coś na siebie albo zdjąć sweter jak będzie za gorąco. Tak było dopóki nie odkryłam fantastycznego materiału jakim jest wełna merino.

Koszulki z wełny merynosów

merynos - koszulkiDowiedziałam się o tej tkaninie przypadkiem. Weszłam na stronę sklepu na którym kupowałam kiedyś jedwabne apaszki i szaliki na prezenty i tam zobaczyłam że mają nową ofertę. Bardzo spodobała mi się ta wełna z owiec merynos – koszulki z niej robione były bardzo ładne. Koszulki miały różne kolory, ale głównie te naturalne, brązowe, białe, kremowe. Producent napisał że są one naturalne barwione, co bardzo mi odpowiadało ponieważ jestem alergikiem. Im więcej czytałam o tej wełnie tym bardziej byłam przekonana, że to najlepszy materiał na świecie. Wełna miała się nadawać na ubrania letnie i zimowe, nie wywoływać podrażnień, a także są higroskopijne. Musiała się przekonać czy te ubrania faktycznie są takie dobre jak je reklamują i kupiłam jako pierwsze dwie koszulki w kolorze beżowym i kremowym. Kiedy paczka do mnie przyszła do od razu je rozpakowałam i sprawdziłam. Faktycznie, wełna była bardzo mięciutka i w ogóle nie drapała. Założyłam koszulkę i przeglądałam się w lustrze. Leżała idealnie, była przyjemna w dotyku. Czułam także że jest mi w niej ciepło, mimo iż miała jedynie krótki rękawek. Przetestowałam ją także poza domem, żeby wiedzieć czy na wietrze i chłodzie także będzie mnie przyjemnie grzała, ale zawsze sprawdzała się znakomicie. Nie wahając się ani chwili z tego samego sklepu zamówiłam także bluzki z długim rękawem, swetry, a nawet bieliznę. Wełna merynosów jest taka uniwersalna! Polecałam wełnę merynosów znajomym, którzy także docenili jej właściwości. Noszę ubrania merino o każdej porze roku i zawsze są dobre. A ich pranie też nie jest takie kłopotliwe, grunt żeby nie wrzucać ich do pralki na wysoką temperaturę i szybkie wirowanie. Ręczne pranie załatwia sprawę, bo koszulki nie pochłaniają brzydkich zapachów.

Jestem zadowolona z tego, że skusiłam się na zakup koszulek z wełny merynosów. Dzięki temu ma teraz pełno ładnych i ciepłych ubrań, które nie są ciężkie, nieprzyjemne, drapiące. Teraz już wiem że są różne rodzaje wełny, a także że można ją łączyć z bawełną, czy jedwabiem i przez to zyskuje nowe właściwości.

 

Close Menu