Zamówiłam sprzątanie firmy

Zamówiłam sprzątanie firmy

Jestem właścicielką dużego biurowca. Wynajmuję w nim lokale różnym biurom i lokalom usługowym. Za wnętrza lokali każdy wynajmujący odpowiada sam, ale ja muszę dbać o czystość korytarzy i klatki schodowej. Ponieważ jest to w sumie bardzo duża powierzchnia potrzebowałam firmy, która zajmie się utrzymaniem czystości w tej strefie biurowca. Potrzebowałam kogoś fachowego i rzetelnego, komu można zaufać i kto ma doświadczenie w czyszczeniu tak dużych powierzchni. Zaczęłam się rozglądać na rynku w tym temacie.

Znalazłam dobrą firmę sprzątającą

sprzątanie firmJednocześnie wrzuciłam ogłoszenie, że poszukuję kogoś do sprzątania biurowca, jak i sama przeglądałam ogłoszenia rożnych firm sprzątających. Wrzucenie ogłoszenia nie było dobrym pomysłem, ponieważ odzywały się do mnie głównie osoby prywatne albo agencje pośrednictwa pracy, a żadne z tych rozwiązań nie było dla mnie ekonomiczne. Ponieważ czas mnie naglił, wzmocniłam poszukiwania. Wpisałam w wyszukiwarkę internetową frazę: sprzątanie firm i zaczęłam przeglądać wyniki. Brałam pod uwagę tylko firmy sprzątające. Wśród wielu firm, których nazwy się powtarzały znalazłam jedną, która miała bardzo dobre rekomendację klientów. Zadzwoniłam tam i umówiłam się na spotkanie. Na spotkaniu przedstawiłam jakich usług oczekuję od firmy sprzątającej. Powiedziałam, że do sprzątania się głównie korytarze i klatka schodowa, ale także pokoje socjalne, kuchnie dla pracowników i łazienki. Interesowało mnie sprzątanie od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia lokali, czyli głównie 8-18. Następnie przedstawiciel firmy przedstawił mi swoją ofertę. Biurowiec będzie sprzątany codziennie w wybranych przeze mnie dniach. Mogę zatrudnić kilka osób, które będą sprzątały sukcesywnie przez cały dzień, lub dużą grupę ludzi, którzy wyrobią się w 2-3 godziny i przyjdą następnego dnia. Bardziej pasowała mi ta pierwsza opcja. Następnie ustaliliśmy zakres obowiązków przy sprzątaniu, a także wynagrodzenie dla pracowników sprzątających. Przedstawiona oferta tej firmy, podobała mi się również pod względem cenowym. Cena nie była zbyt wysoka.

Zdecydowałam się zatrudnić tą firmę sprzątającą do sprzątania mojego biurowca na okres próbny. Mieli oni doświadczenie w sprzątaniu lokali firmowych. Podczas tego okresu wielokrotnie sprawdzałam ich kompetencje. Ponieważ nikt z pracowników biur się nie skarżył uznałam, że jest to dobra firma w profesjonalny sposób wykonująca swoje usługi i warto przedłużyć z nimi umowę. Byłam zadowolona z ich usług. Naprawdę dbali o czystość firm w moim biurowcu.